Europos Parlamentas
Pirmi rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvoje įvyko 2004 m. birželio 13 d. Tada Lietuva turėjo teisę į Europos Parlamentą deleguoti 13 parlamentarų. Antri rinkimai įvyko 2009 m. birželio 7 d. Šiems rinkimams Lietuva pagal naują tvarką turėjo teisę deleguoti 12 narių, vienu mažiau negu praėjusiuose rinkimuose. Lietuvos deleguoti parlamento nariai Europos Parlamente turi galimybę pasisakyti plenarinėse sesijose, rengti pranešimus ar jų pagrindu rezoliucijas – pagrindinius dokumentus, dėl kurių balsuojama plenarinėse sesijose, pareikšti komiteto nuomonę vienokiu ar kitokiu klausimu, dirbti grupėmis ir parengti rašytinę deklaraciją ar ruošti klausimus prieš parlamento plenarinę sesiją. Lietuvos deleguoti parlamentarai pagal aktyvumą nėra patys aktyviausi: 17 vieta iš 28 šalių, aktyviausi austrai ir belgai.
Europos Vadovų Taryba
Sprendžiant 2014 – 2020 m. Europos Sąjungos biudžetą, svarstymuose aktyviai dalyvavo LR prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji yra viena iš Europos Vadovų Tarybos narių.
Europos Sąjungos Taryba
Dideliu iššūkiu Lietuvai, jos politikai tapo pirmininkavimas ES Tarybai. Lietuva 2013 m. šešis mėnesius – nuo liepos iki sausio – pirmininkavo šios Tarybos 260 parengiamųjų darbo grupių, atstovavo Tarybai santykiuose su Europos Parlamentu, Komisija ir kitomis institucijomis. Lietuva organizavo apie 3000 įvairaus lygio susitikimų Briuselyje ir Liuksemburge, apie porą šimtų susitikimų – Lietuvoje.
Europos Komisija
Lietuvai Europos Komisijoje iki 2009 m. atstovavo Dalia Grybauskaitė, ji buvo atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą. Vėliau ją 2009 m. viduryje pakeitė buvęs LR finansų ministras Algirdas Šemeta. LR Vyriausybės deleguotas komisaras yra vienas iš 28 Europos Komisijos narių, jis atsakingas ne už Lietuvos problemų sprendimą, o už visos Europos Sąjungos reikalus.
Lietuva Europos Sąjungos valdymo struktūroje

Lietuva ir Europos Sąjunga