Demografinė gyventojų raida ir sudėtis
Estija
Estijoje 100 moterų tenka tik 84 vyrai. Moterų gyvenimo trukmė yra ilgesnė ir, didėjant amžiui, vyrų ir moterų santykio skirtumas vis labiau auga. Estijoje moterys gyvena vidutiniškai dešimtmečiu ilgiau nei vyrai (moterų gyveni trukmė – 79, o vyrų – 69 metai). Vyrai ne tik trumpiau gyvena, bet jų gyvenimas yra aktyvesnis. Jie dažniau emigruoja, dirba pavojingesnius darbus, daugiau jų žūsta.
Emigracija
Tai žmonių persikėlimas iš vienos šalies į kitą nuolatiniam gyvenimui.
Japonija
Japonijoje 100 moterų tenka 95 vyrai. Gimusių kūdikių ir jaunimo didesnė dalis yra vyrų. Nuo darbingo amžiaus vyrų skaičius mažėja sparčiau nei moterų ir vyrų gyvenimo trukmė mažesnė (moterų – 88 metai, vyrų – 81).
Rusija
Rusijoje 100 moterų tenka 86 vyrai. Vyrų skaičius pradeda mažėti nuo darbingo amžiaus tarpsnio. Prie visoms stiprioms šalims būdingų priežasčių (aktyvesnis vyrų gyvenimas, rizikingesnis darbas, didesnė emigracija) prisideda ir nesaikingas alkoholio vartojimas. Brandžiame amžiuje vyrų mirtingumas taip išauga, kad vyresni kaip 65 metų vyrai sudaro tik 30 % gyventojų.
JAE
Jungtiniuose Arabų Emyratuose 100 moterų tenka 219 vyrų. Kaip ir visose pasaulio šalyse, berniukų gimsta daugiau nei mergaičių. Drastiškai vyrų ir moterų santykis pasikeičia darbingame amžiuje – moterys sudaro tik 23 % gyventojų dalies. Vyrų persvarą lemia 2 priežastys. Pirmoji, iš Azijos šalių daug darbingo amžiaus vyrų imigrantų atvažiuoja uždarbiauti į JAE. Antroji, moterų padėtis visuomenėje, kai ankstyvos santuokos, dažni gimdymai ir sunkus darbas lemia prastesnę moterų padėti visuomenėje ir didesnį moterų mirtingumą.
Imigrantas
Vienos valstybės pilietis, atvykęs į kitą valstybę nuolatiniam arba ilgesniam laikui gyventi.
Indija
Indijoje berniukų gimsta daugiau nei mergaičių, ir toks santykis išsilaiko iki pat 65 metų amžiaus grupės. Didžiausias skirtumas tarp lyčių yra tarp vaikų ir jaunimo. Dėl religinių nuostatų ir tradicijų, mergaitės šeimose yra nepageidaujamos, todėl išaiškėjus, kad šeima laukiasi mergaitės, pasirenkamas nėštumo nutraukimas. Moterų mirtingumas darbingame amžiuje priklauso nuo sunkaus darbo, dažnų gimdymų, priklausomybės nuo vyro. Tik vyresnių nei 65 metų moterų, dėl ilgesnės gyvenimo trukmės, yra daugiau nei vyrų.
Gyventojų sudėtis pagal lytį

Demografinė gyventojų raida ir sudėtis

Vyrų ir moterų skaičius pasaulyje beveik vienodas. Bet lyčių santykis įvairiuose regionuose daugeliu atvejų skiriasi. Visame pasaulyje berniukų 7 % gimsta daugiau nei mergaičių, jaunų žmonių santykis susilygina, o vyresnių žmonių kartoje moterų yra daugiau nei vyrų. Vyrų ir moterų santykis skiriasi ne tik amžiaus grupėse, bet ryškūs skirtumai ir kai kuriuose regionuose. Stipriose Europos ir Amerikos šalyse, dėl ilgesnės moterų gyvenimo trukmės, moterų persvara gana ryški. Daugelyje islamo šalių, Afrikoje, Indijoje, Kinijoje daugiau yra vyrų.

Estija
Japonija
Rusija
JAE
Indija
Grįžti