Atmosferos tarša:
Dėl ūkio veiklos, transporto į atmosferą patenka vis daugiau teršalų. Oro teršalai gali būti natūralūs ir antropogeniniai. Natūraliems oro teršalams priskiriamos alergiją sukeliančios žiedadulkės, spygliuočių medžių terpenai, ugnikalnių išmetamos dulkės bei dujos, miškų gaisrai. Antropogeniniai teršalai dažniausiai susiję su miestų, pramonės, transporto ir žemės ūkio plėtra. Pagrindinę antropogeninių teršalų dalį sudaro sieros, azoto ir anglies oksidai, kietosios dalelės, išmetamosios dujos.
Pagrindinės su oro tarša susijusios problemos – ozono sluoksnio plonėjimas, šiltnamio efektas, rūgštieji krituliai, smogas, žala žmonių sveikatai.
Vandens tarša:
Vandens išteklių tarša – žmonių aprūpinimas vandeniu bei jo kokybė yra problema daugeliui pasaulio šalių. Vandens užterštumas didėja. Švaraus vandens trūkumas ypač aktualus ekonomiškai silpnose šalyse. Apie milijardas planetos gyventojų vartoja užterštą vandenį. Dėl užteršto geriamo vandens kasdien miršta apie 5 tūkstančiai žmonių. Teršalai, iš žemės ūkio ir pramonės įmonių patekę į požeminius vandenis, nešami toliau į jūras ir vandenynus. Vandenis teršia ir neatsakingas ūkininkavimas, nesaikingas trąšų naudojimas, nevalytos nuotekos, sąvartynai. Pasaulinio vandenyno pavojingiausias taršos šaltinis – nafta ir jos produktai.
Dirvožemio tarša:
Dirvožemio tarša – užterštas dirvožemis daro didelę neigiamą įtaką augalams, gyvūnams ir žmogaus sveikatai. Dirvožemis teršiamas dėl neatsakingos žmonių ūkinės veiklos, teršalai į dirvožemį patenka su krituliais, transporto išmetamosiomis dujomis, tręšiant, su nevalytomis nuotekomis, sunkiaisiais metalais. Racionalus dirvožemio tręšimas organinėmis bei mineralinėmis trąšomis gerina mikrobiologines ir biochemines dirvožemio ypatybes, didina derlių, o padidintos normos sumažina mikroorganizmų kiekį, sutrinka humuso susidarymo procesai. Ypač neigiamai dirvos fauną veikia azoto trąšos.
Biologinės įvairovės nykimas:
Biologinė įvairovė yra svarbi žmonijai, nes dėl jos vyksta daug svarbių gamtos procesų. Ji teikia daug produktų, žaliavų, padedančių žmonėms išgyventi, duodančių ekonominę naudą. Miestų ir infrastruktūros plėtra, ūkininkavimas yra vienos iš pagrindinių bioįvairovės mažėjimo pasaulyje priežasčių. Per ketvirtį šimtmečio išnyko daugiau kaip ketvirtadalis gyvūnijos ir augmenijos rūšių, per valandą jų išnyksta bent trys. Dalis biologinės įvairovės funkcijų ir vertybių nėra ištirtos, todėl ją kaip vertybę būtina išsaugoti ateities kartoms.
Deja, nežinoma, kiek pasaulyje yra augmenijos ir gyvūnijos rūšių. Galimas atsakymas: daug, daug daugiau, negu mes įsivaizduojame, tik gaila, kad kai kurių net nepažinę galime sunaikinti. Žemėlapyje pateikti stambūs gyvūnai, dėl jų išlikimo vyksta nuolatinė stebėsena, kuriami projektai jiems išsaugoti.
Dykumėjimas:
Per pastarąjį šimtmetį dykumų plotai kai kuriuose regionuose išsiplėtė ir dar plečiasi. Ypač aktyvūs dykumėjimo procesai vyksta Sahelio valstybėse, Afrikoje, daugelyje Azijos šalių – Afganistane, Indijoje, Pakistane, Kazachijoje, Tadžikijoje, Turkmėnijoje, Uzbekijoje, taip pat Pietų Amerikoje – Meksikoje, Argentinos pampoje.
Dykumėjimas ir dirvos erozijos mastai labiausiai juntami ekonomiškai silpnose šalyse, tačiau pasitaiko ir Europoje, pavyzdžiui, Ispanijoje, dėl neracionalaus žemės ūkio, nualinamas dirvožemis.