Klaudijas Ptolemajas
(90–160) graikų kilmės Romos imperijos astronomas, matematikas ir kartografas, dirbęs Aleksandrijoje. Jis parašė du reikšmingus mokslinius veikalus – „Almagestas“ ir „Geografija“, sudarė 26 pasaulio vietų žemėlapius.
Nikolajus (Mikalojus) Kuzietis
Vokiečių filosofas, matematikas, astronomas ir aukšto rango katalikų dvasininkas, apie 1450 m. sudaręs Vidurio Europos žemėlapį, kuriame pavaizduota Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija.
Gerardas Merkatorius
Olandų (flamandų) geografas, kartografas ir matematikas, kuris sudarė ir išleido daug tuo metu europiečiams žinomo pasaulio žemėlapių, pirmasis žemėlapių rinkinius ir jų aprašymus pavadino atlasais. Sukūrė unikalią žemėlapių projekciją.
Atlasas
Žemėlapių rinkinys.
Merkatoriaus projekcija

Kartografinė projekcija, išlaikanti tikslius platumos ir ilgumos linijų kampus, tačiau iškraipanti plotą, ypač ties ašigaliais, kur žemės masyvai vaizduojami neproporcingai dideli.

Mikalojus Kristupas Radvila Našlaitėlis
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikas, kartografas sudaręs detalų LDK žemėlapį.
Lietuvos geografinis pažinimas ir kartografinė raida

Lietuvių genčių gyvenamos teritorijos žemėlapiuose pradėtos vaizduoti nuo II a. Žinių to meto žemėlapių sudarytojams teikė pirklių pasakojimai, todėl iki XVI a. žemėlapiuose esama daug netikslumų, išgalvotų gamtinių objektų. Tik gavus daugiau tikslesnių duomenų ar kartografams patiems atliekant kartografines lauko ekspedicijas, žemėlapiai ir juose vaizduojamas Lietuvos (tuometinės LDK) teritorijos vaizdas tapo detalesnis ir tikslesnis, pradėta vaizduoti ne tik pagrindinius prekybinius miestus, bet ir mažesnes gyvenvietes. Didžiausią reikšmę Lietuvos kartografijos raidai turėjo K. Ptolemajo, N. Kuziečio, G. Merkatoriaus ir M. K. Radvilos sudaryti žemėlapiai.

Grįžti