Saugomos teritorijos
Pikeliai
Lybiškiai
Jurbarko rajono Lybiškių kaimo 28 metų ūkininkas Paulius Butkus dirba 860 ha žemės. Jaunasis ūkininkas verčiasi augalininkyste – augina javus. Ūkiui kurti ir modernizuoti ūkininkų Butkų šeima naudojasi Europos Sąjungos paramos fondais, nors pripažįsta, kad reikalingai technikai įsigyti investuoja ir nuosavas lėšas.
Kūlupėnai
Kūlupėnai, Kretingos rajonas. 23 metų Tomas Klapatauskas yra jaunas, aktyvus ūkininkas. 42 hektarus turintis ūkininkas verčiasi augalininkyste. 2012-iais labai gerai derėjo avižos – maždaug po penkias tonas iš hektaro. Šia kultūra jaunasis ūkininkas buvo užsėjęs apie 16 hektarų. Ne taip sėkmingai sekėsi su grikiais, kuriuos augino 24 hektarų plote. Derlingumas buvo geras, tačiau apie 20 tonų grikių supelijo, nes nukultus ūkininkas neturėjo kur džiovinti. Tačiau jaunasis ūkininkas trykšta optimizmu. Nors tėvų ir Tomo ūkiai atskiri, šeimos nariai dirba visus darbus bendrai.
Nupronys
Nupronių kaime (Onuškio sen., Trakų r.) dvidešimt metų ūkininkaujantis T. Dabašauskas jau skaičiuoja 76-uosius metus. Nepaisant amžiaus, ūkininkas stebina darbingumu, su trimis šeimos nariais puikiai tvarkosi ekologiniame ūkyje. Iširus kolūkiams, Dabašauskai pradėjo ūkininkauti nuo susigrąžintų 30 hektarų, šiuo metu turi 80 savų ir dar 40 hektarų nuomojasi. „Mažas plotas nieko neduoda, negali naudotis galingesne technika", – sako T. Dabašauskas. Ūkyje auginąs viską, ką augino tėvai: vištas, kalakutus, kiaules, karves. Vasarą 30 melžiamų karvių duoda iki 650 litrų pieno. Visą jį nuperka „Pieno žvaigždės“, o kadangi pienas ekologiškas – moka brangiau. Ūkininkas neturi problemų dėl ūkyje išaugintos produkcijos realizacijos – viską nuperka nuolatiniai pirkėjai iš sostinės.
Šėta
Kėdainių rajono Šėtos seniūnijoje ūkininkauja jaunasis ūkininkas Dainius Šlaustas. Iš tėvų paveldėtas augalininkystės ūkis, kuriame sėjami javai ir cukriniai runkeliai, apima bendrą 650 hektarų plotą. Ūkio priežiūrai ir darbui D. Šlaustas naudoja galingą techniką, ji įsigyta iš dalies finansuojant Europos Sąjungos paramos fondams.
Vaizdo siužetas
Kabeliai
Varėnos rajono Kabelių kaime 20 ha teritorijoje ūkininkauja 28 m. smulkusis ūkininkas Audrius Jokūbauskas. Sūrininku save vadinantis ūkininkas laiko 28 melžiamas ostfryzų veislės avis ir 3 karves. Ūkis mažas, kaip ir jį prižiūrinčių žmonių skaičius, todėl plečiasi pamažu. Iš gauto pieno gaminami sūriai parduodami įvairiuose vietose nuo Druskininkų iki Vilniaus.
Vaizdo siužetas
Šėta
Kėdainių rajono Šėtos miestelio apylinkėse jau trejus metus ūkininkauja 21-vienerių Donatas Samukėnas. Agronomiją studijuojantis ūkininkas kartu su tėvu dirba 220 ha, iš kurių turi savo 43 ha. Didžiąją ūkio dalį sudaro rapsai, kuriuos auginti paskatino šios kultūros pelningumas ir riziką įveikti padedantys pasėlių draudimai.
Vaizdo siužetas
Gamtos paveldo objektai

Saugomos teritorijos

Gamtos paveldo objektai – kraštovaizdžio elementai, kuriems dėl jų vertės teisės aktais nustatytas specialus apsaugos ir naudojimo režimas.

Geologiniai gamtos paveldo objektai:
rieduliai (Barstyčių akmuo), uolos (konglomerato uola Užpaliuose), smegduobės (Karvės ola), atodangos (Pūčkorių atodanga).

Geomorfologiniai gamtos paveldo objektai:
kalvos, gūbriai, ozai (Žagarės ozas), kitos reljefo formos.

Hidrogeologiniai gamtos paveldo objektai:
ypatingų savybių šaltiniai (Svilės šaltiniai), versmės (Smardonės šaltinis).

Hidrografiniai gamtos paveldo objektai:
salos, rėvos (Akmenos rėva) ir kiti hidrografinio tinklo elementai.

Botaniniai gamtos paveldo objektai:
išskirtinio amžiaus, matmenų, formų, vertingi medžiai, augalai.

Zoologiniai gamtos paveldo objektai:
saugomų gyvūnų rūšių radimvietės (Pašilių stumbrynas).

Grįžti