Klimato juosta
Teritorija, kuriai būdingas tam tikras klimatas.
Klimato tipas
Klimato skirstymas pagal oro drėgnumą. Skiriami jūrinis, žemyninis, musoninis ir viduržemio klimato tipai.
Britanijos salos vakaruose esančiam Kardifui būdingas vidutinių platumų jūrinis klimatas. Vasara yra vėsi, o žiema - švelni, metinė oro temperatūros amplitudė labai nedidelė (11–12 0C). Visus metus iškrinta gana daug kritulių, dienų be lietaus mažai.
Vakarų Sibiro miestui Tomskui būdingas vidutinių platumų žemyninis klimatas. Vasara yra šilta, o žiema labai šalta, metinė oro temperatūros amplitudė didelė (36–37 0C). Iškrinta vidutinis kritulių kiekis, daugiausia vasarą bei rudenį.
Kinijos sostinei būdingas vidutinių platumų musoninis klimato tipas. Žiemą musonas iš šiauresnių Azijos sričių atneša šaltus ir sausus orus. Vasarą musonas pučia nuo Ramiojo vandenyno ir atneša karštus ir lietingus orus.
Musonas
Vėjas, keičiantis savo kryptį du kartus per metus. Skiriamas vasaros ir žiemos musonas.
Klimato juostos

Dėl nevienodo Saulės šilumos pasiskirstymo Žemės paviršiuje, vyraujančių oro masių pasaulyje skiriamos septynios klimato juostos , kurios viena nuo kitos skiriasi temperatūra ar drėgnumu. Skiriamos keturios pagrindinės ir trys pereinamosios (tarpinės) klimato juostos. Pagrindinėmis vadinamos tos, kuriose ištisus metus vyrauja ta pati oro masė. Tai pusiaujo, atogrąžų, vidutinių platumų, arktinės ir antarktinės klimato juostos. Pereinamosios klimato juostos nuo pagrindinių skiriasi tuo, kad oro masės čia keičiasi sezoniškai, t. y. atslenka iš gretimų juostų. Skiriamos dvi subekvatorinės, dvi paatogrąžių, subarktinė ir subantarktinė pereinamosios klimato juostos. Pagal drėgnumą klimato juostos gali būti skirstomos ir į klimato tipus.

Vidutinių platumų klimatas yra įvairus, šioje klimato juostoje skiriami keli klimato tipai. Visuose juose išsiskiria keturi metų laikai (žiema, pavasaris, vasara ir ruduo). Vyrauja vidutinių platumų oro masės, kurios būna jūrinės arba žemyninės.