Sinoptinė prognozė
Moksliškas būsimų orų numatymas. Prognozės sudaromos atsižvelgiant į sinoptiniuose žemėlapiuose sužymėtų atmosferos darinių − ciklonų, anticiklonų, oro masių ir jas skiriančių atmosferos frontų − judėjimą ir evoliuciją.
Sinoptikas
Meteorologas, sudarantis sinoptines prognozes.
Meteorologijos tarnyba
Institucija, kurioje apdorojami, sisteminami ir analizuojami duomenys, gauti iš meteorologijos stočių ar kitų matavimo prietaisų. Tarnyboje dirbantys sinoptikai sudaro sinoptines prognozes.
Meteorologijos tarnyba

Orų stebėjimas ir sinoptinė prognozė

Duomenys iš įvairių meteorologinių prietaisų keliauja į meteorologijos tarnybą, kur galingais kompiuteriais apdorojami, sisteminami ir analizuojami.

Meteorologijos tarnybos bendradarbiauja tarptautiniu mastu, tad nuolat dalijasi savo šalyse surinktais duomenimis.
Meteorologijos tarnyboje dirbantys sinoptikai, analizuodami turimus duomenis, gali prognozuoti būsimus orus – sudaryti sinoptinę prognozę. Apdoroti duomenys keliauja į meteorologijos tarnybos padalinius oro uostuose ar jūrų uostuose, kur dirbantys sinoptikai sudaro specialiai oro ar jūrų uostams skirtas sinoptines prognozes.

Meteorologijos tarnyboje sudarytos sinoptinės prognozės teikiamos įvairioms institucijoms: visuomenės informavimo tarnyboms (televizijai, laikraščiams, interneto portalams), specializuotos prognozės, pavyzdžiui, kelių priežiūros tarnyboms (iš anksto galinčioms numatyti tvarkytinus kelių ruožus, ypač žiemą, beriamų mišinių sudėtį ir kiekį, priklausomai nuo oro sąlygų), oro navigacijai (artėjančios orų permainos, vėjo krypčių ir greičio pokyčiai, temperatūros svyravimai per parą ar kelias valandas) ir kt.

Žemėlapio legenda

Meteorologiniai duomenys ir sinoptinių prognozių sudarymas
Meteorologiniai duomenys ir sinoptinių prognozių sudarymas